Skórzana kierownica – kiedyś symbol luksusu i samochodów wyższych klas, a dzisiaj coraz powszechniej montowana. Jak o nią dbać, by faktycznie prezentowała się właściwie? O tym w artykule.

Skórzana kierownica prezentuje się na pewno lepiej od tej tradycyjnej, a także jest o wiele przyjemniejsza w dotyku. Powoduje to, że kierowcy decydują się montować ją do swoich samochodów, gdzie nie była ona stosowana w seryjnym montażu. Wymaga jednak ona pielęgnacji, na co często kierowcy nie zwracają uwagi, a szybko mogą pojawić się przetarcia, które nie będą stanowiły waloru estetycznego samochodu.

By zapobiec przetarciom na kierownicy należy stosować specjalne preparaty do pielęgnacji i czyszczenia skóry. Skóra na kierownicy staje się elastyczna i odporna na ścieranie się.

Czasem jednak, mimo stosowania środków i tak dochodzi do uszkodzenia. Jeśli przetarcie jest spore, wtedy nie pozostaje nic innego jak obszyć kierownicę od nowa. Można to zrobić w specjalnym serwisie lub samodzielnie.

W mniejszych uszkodzeniach można zastosować farby tonujące, dzięki czemu skóra odzyska dawny kolor. Dostępne są również środki do regeneracji kierownicy. Malowania kierownicy można dokonać na 2 sposoby- demontując ją lub malując kiedy jest ona założona. Wtedy jednak musimy zabezpieczyć wnętrze samochodu.


Dodał: , w Artykuły. Dnia 12 stycznia 2015