Peugeot jest francuskim producentem samochodów osobowych, dostawczych i motocykli, od ponad 100 lat a dokładniej od roku 1891. Twórca firmy był Jean Pierre Peugeot i to właśnie od jego nazwiska pochodzi obecna nazwa marki. Początkowo firma produkowała wyłącznie rowery sportowe, lecz niedługo później przystąpiono również do produkcji samochodów oraz motocykli.

Części do samochodów Peugeot produkowane są przez samego producenta pojazdu, bądź też przez jednego z dostawców wyselekcjonowanych i kontrolowanych przez koncern Peugeot. Każda cześć samochodu tej marki, taka jak amortyzatory, sprzęgła czy maglownice Peugeot jest opracowana w oparciu o najnowsze technologie i najlepsze koncepcje projektowe z materiałów o stale kontrolowanej odpowiedniej jakości. Wszystko to owocuje później wyjątkowo dobrymi parametrami oraz osiągami pojazdów tej marki.

Zawieszenie oraz układ kierowniczy Peugeot poddawany jest bardzo rygorystycznej kontroli i serii testów gdyż to właśnie od tych elementów w największej mierze zależy bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów prowadzących te samochody. Części Peugeot są ściśle analizowane i opracowywane od momentu koncepcji pojazdu lub zespołu, gwarantują Państwu stałą jakość.

 


Dodał: , w Wg marki. Dnia 2 sierpnia 2012